A süllőállomány megerősítése a cél a nagykanizsai Csónakázó-tónál

2021 óta dolgozik a Magyar Országos Horgász Szövetség azon, hogy a süllőállományt megerősítse a nagykanizsai Csónakázó-tónál. Nemrégiben süllőfészkeket telepítettek, és a fogási naplók adatai alapján már az eredmény is megmutatkozik.

Március hónap a süllőívás időszaka – idén már a harmadik alkalom volt, hogy a nagykanizsai Csónakázó-tóban a természetes ívást elősegítő, süllőfészkeket helyezett ki a halőri szolgálat.

  • A tónak a jelentős része lágy iszappal borított, tehát a mederfenék. Ez nem egy túl ideális környezet a süllő íváshoz, ezért ezt a folyamatot elősegítendő, mesterséges, műfűből készült ívó helyeket hoztunk létre. Az idei évben 18 darab ilyen süllőfészek került kihelyezésre – mondta el Szépligeti Ferenc, a MOHOSZ halőre

A Magyar Országos Horgász Szövetség 2021 óta különös figyelmet fordít a süllőállomány megerősítésére. Az eredményt három eszközzel próbáljuk elérni – tette hozzá Szépligeti Ferenc.

  • Egyrészt az egynyaras süllőtelepítéssel, az előnevelt süllőtelepítéssel és talán a legfontosabb és legsikeresebb, a legtöbbet várjuk tőle, a süllőfészek kihelyezésével. Most már információkkal rendelkezünk a fogási naplók tekintetében, a visszafogásokat most már látjuk, fel van dolgozva – tudtuk meg Szépligeti Ferenctől. 

Az adatok alapján elmondható, hogy 2024-ben 2023-hoz képest háromszoros mennyiséget sikerült a horgászoknak visszafogni. A 2021-es adatokhoz képest pedig hatszoros mennyiségű süllő akadt horogra a nagykanizsai Csónakázó-tónál.

Kiemelt kép: Kanizsa Médiaház
Szerző: V.A.
Forrás: Kanizsa Médiaház

Megosztás
Kategória: Hírek