Hozzávetőleg 3 millió köbméter víz érkezhet a Szikrai és az Alpári Holt-Tisza vízrendszerébe

Május legvégén elindultak azok a munkálatok, amelyek révén a Szikrai Holt-Tisza ismét vízutánpótlást kaphat a Tiszából. Az Országos Vízügyi Főigazgatóság döntése alapján a holtág végén egy vízkivételi pontot alakítanak ki, ahonnan a tervek szerint folyamatosan érkezhet majd víz a holtágba.

A kivitelezés során a Tisza alacsony vízállása miatt a vizet több mint 8 méteres szintkülönbségen kell átemelni.

A munkaterületen tereprendezési és földmunkák zajlanak, emellett készül a nagy teljesítményű szivattyúk fogadására szolgáló alap is. A tervek szerint a napokban két, egyenként 500 liter/másodperc kapacitású szivattyút telepítenek, ezt követően pedig várhatóan még azon a héten megkezdődhet a napi 24 órás, folyamatos vízbetáplálás.

Az első ütemben mintegy 3 millió köbméter víz érkezhet a Szikrai és az Alpári Holt-Tisza vízrendszerébe.

Forrás & fotók: Bács-Kiskun Vármegyei Horgászegyesületek Szövetsége

Megosztás
Kategória: Hírek